Kapat× Destek

Video izlemek istediğimizde hepimiz ilk olarak  Youtube’i açarız değil mi? Youtube kullanıcıları ve youtube üzerinden gelir elde edenlerin sayısı son yıllarda oldukça artiş gösterdi ki Youtube yakında bir meslek olarak bile karşımıza çıkabilir. Şasirmamak lazim. Peki ama bu kadar insan neden Youtube ile bu kadar ilğilenmeye başladı ve bu gelirler nereden elde ediliyor? Aslında cevap yine aynı ‘SEO’. internet üzerinden gelir elde edebilmek ve müşteri portföyünü arttırmanın en doğal yolu SEO’dan geçiyor. Youtube seo sayesinde milyonlarca insan hem eğleniyor hem de para kazanabiliyor. Gelelim asıl konuya bunu nasıl yapıyorlar? Ve biz size bu konu da neler önerebiliriz?

Youtube SEO neyi ifade eder?
Youtube’a yüklediğimiz videoların bizlere gelir olabilmesi için videomuzun izlenme oranının yüksek olması gerekmektedir. İzlenme oranının fazla olabilmesi için de videomuzun devamlılıgının olması ve arama sonuçlarında üst siralarda olması gerekmektedir. İlk sırada olmak çok çok daha faydalı olsa da ilk sıranın garantisi asla yoktur. İlk sırada ya da ilk sıralarda yer alabilmek denildiğinde de hiç şüphesiz aklımızda SEO kelimesi canlanır. Fakat bizim ilğilendiğimiz konu Youtube’da üst sıralarda yer alabilmek olduğundan bize de Youtube SEO gerekmektedir. Özetle Youtube SEO, doğal izlenme oranını arttirabilmek için üst sıralarda yer alabilme çalışmalarını ifade eder.

 

youtube seo

 

Youtube SEO nasıl yapılır?

Yola videonuzu yüklemeden önce yapmanız gerekenle baslayalim. Öncelikle yüklemek istediğiniz videoyu, yükselmek istediğiniz anahtar kelime olarak belirleyin ve videoyu o sekilde yükleyin. Akabinde videonuza bir başlık belirleyiniz. Fakat öyle bir baslik belirleyin ki, hem videoya merak uyandirsin hem de videoyu özetlesin. Üstelik de 3-5 kelime ile sinirli kalsın. 

Youtube SEO için en önemli konulardan biri de kuşkusuz etiketlidir. Etiketler doğru ve özenli bir şekilde oluşturulmalıdır. Ne kadar çok etiket oluşturursam o kadar çok kişi videoma ulaşır diye düşünmeyin asla. Optimum etiket sayisi 8 ile 10 araliginda olmalidir. Video açiklamalari da en az etiketler kadar önemlidir ve Youtube SEO çalışmasının kilit noktasını oluşturmaktadır.  Video açıklamaları dogru yapildigi takdirde, benzer videolarin önüne geçmek kaçınılmaz olacaktır. Youtube SEO çalışmasına en cok katki saglayan konulardan biri de kuşkusuz sosyal medya paylasimlar dir ki her paylasim hanemize arti puan olarak yansimaktadir. Dolayisi ile videolarimizi mümkün oldukça çok paylasmali ve takipçilerimizin beğenisine sunmaliyiz.

Youtube Danışmanlığı hakkında çok fazla sey duymamis olabilirsiniz, ama gelir hedefleri baz alindiginda basli basina ayri bir kulvar oldugunu tüm aktif kullanicilar bilir. Youtube danismanligi youtube’nin kendisi kadar detayli ve renklidir. Youtube danışmanlığı detaylarinda ilk sırada kendini vurgulayan en önemli detay Youtube reklam danismanligi olacaktir. Sebebi nedir?

 

Youtube Reklamlari Tercih Sebebi Olmanızı Sağlar

Youtube videolarini izlediğinizde ilgi alanimiz disinda bir reklam karsiniza ciktiginizda her ne kadar sinirlenirseniz dahi, ilgi alanınıza giren bir ürünler ya da hizmetle alakali reklama karşı karşıya geldiğinde ise sonuna kadar izlemeye devam edersiniz. Biz burada sizler için ne yaparız? Ilk seçenekte ki sinirlenme vakası ndan uzak, merak uyandıran reklam yayınlarını hazirlanir. İşimiz Youtube danismanligi olduğuna göre Youtube ile ilgili tüm detaylar gereklerini sunmak görevimizdir. Bu şekilde mevcutta var olan ve yeni müşteri adaylarınız yeniliklerimizden haberdar olur. Bir yandan marka değerinizi yükseltirken, bir yandan kazancınıza yeni bir ivme kazandırırsınız. Yani Youtube danismanligi hizmetlerimiz içerisinde reklamcilik yönlenebileceginiz asil kazanç seçeneğidir. Unutmadan reklamlarınızı istediğiniz zaman dilimlerinde, istediğiniz yas ve meslek gruplarina ulastirilir. Burada ki detaylarda ki seçimlerinizi ise Youtube danismanligi hizmetlerimiz ve profesyonel kadromuz ile bizler size sunuyoruz.

 

youtube danismanligi

 

Öyle kolay değil, Siz Kanallari Bize Bırakın Biz Sizin İçin Stüdyoyu Hazirlariz. Banka? Onu da biz hallederiz. Siz kazanırsanız bizde sizinle kazaniriz. Youtube danismanligi hizmetlerinde en önemli hususlardan biri de kurulum asamasidir. Herkes yemek yapabilir. Fakat biliyorsunuz ki herkes her yemegi lezzetli yapamaz. Youtube danismanlik hizmetlerimiz bünyesinde kanallarınızı, seo uyumlu ve tüm altyapi calismalari tamamlanmış bir yapı ile sizlere teslim ediyoruz. Sürekli olarak aktif teknolojik firmamiza özel alt yapimizla kanallarinizi kontrol ediyor, sizlere sürekli olarak raporluyoruz.  Yani menünün reçetesini yazip, malzemeleri fırına koyup sizi öylece birakmiyoruz. Sürekli yanınızda oluyoruz. Yemek piştikten sonra, ikinci kez ayni yemegi ayni lezzetle yemenizi sağlıyoruz. 

Youtube Takipçilerinizi biz takip ediyoruz. Onlar zaten sizi takip etmis oluyor. 

Ne alaka mi? Anlatalim. Youtube danismanligi hizmetlerimiz içerisinde takipçi, abone, begeni sayilarini arttirmak hali hazirda ana görevlerimizden. Peki ya sonrasi? Sonrasında ise takipçilerinizi, abonelerinizi, beğenilerinizi detayli olarak incelemeye tabi tutuyoruz. Gidenlerin sebeplerini inceleyen analizler hazirliyor ve sonraki aşamalarda youtube danismanligi partneriniz olarak stratejik planlama larimizi revize ediyoruz. Yani? Yanisi kisaca söyle. Youtube üzerine ne yapmak istiyorsaniz, youtube danismanligi hizmetlerimizden kesinlikle sizleri faydalanmaya davet ediyoruz. Videolariniz ve yarinlarinizi milyonlarin izlemesi için youtube danismanligi hizmetlerini meslek edindik. Sadece video izlemek değildi amacımız.